Vazhdon gjendja alarmante: 122 raste me koronavirus sot në Kosovë

21:58, 29 Qershor 2020

122 raste me koronavirus kanë rezultuar sot pozitivë sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren

%d bloggers like this: