Kurti dhe Mustafa sigurojnë vazhdimin e punës së Qeverisë (VIDEO)

23:01, 26 Mars 2020

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka vlerësuar sot se vota për mosbesim ndaj Qeverisë nuk kishte qëllim rrëzimin e saj, por dobësimin e qeverisjes.

Ndërsa lideri i LDK-së, Isa Mustafa u zotua se nuk do t’i tërheqë ministrat e partisë së tij nga Qeveria në detyrë.

Kronikë nga Drin Demiri

[embedded content]