Edhe një aktor i ‘Game of Thrones’ i prekur nga koronavirusi

Koronavirusi po përhapet me një shpejtësi të frikshme në mbarë botën.

Shumë njerëz, pavarësisht se janë përpjekur të tregojnë kujdes, kanë rezultuar pozitivë ndaj COVID-19 dhe mes tyere ka edhe personazhe të famshëm.

Një ndër ta është ylli i serialit “Game of Thrones”.

Aktori norvegjez, Kristofer Hivju ka konfirmuar se është infektuar nga virusi dhe tani është vetizoluar në shtëpi së bashku me familjen e tij.

Që nga përhapja e Koronavirusit, disa të famshëm kanë rënë pre e tij dhe më poshtë po ju tregojmë një listë.

Aktori Idris Elba

Aktorja Olga Kurylenko

Aktori tajlandez Matthew Deane Chanthavanij

Moderatori Nicola Porra

Aktorja italiane Giuliana De Sio

Tom Hanks dhe bashkëshortes së tij Rita Wilson, sot dolën nga spitali.