Edhe dy raste pozitive me koronavirus në veri

12:42, 9 Prill 2020

Në veri të Kosovës, dy raste pozitive me koronavirus janë raportuar në komunat Zubin Potok dhe Leposaviq, tha specialisti i epidemiologjisë, Aleksandar Antonijeviq.

Që nga dita e djeshme, për analizë janë dërguar 29 mostra, dy prej të cilave janë pozitive.

Një burrë nga Zubin Potok dhe një grua nga Leposaviqi ishin infektuar.

Janë gjithsej 38 persona të infektuar në zonat e banura me serbë në Kosovë.

Nga këto raste, 20 janë në veri të Mitrovicës, në Zveçan 10, në Leposaviq katër (njëri prej të cilëve vdiq), në Zubin Potok 3 dhe 1 në komunat në pjesën qendrore të Kosovës, raporton Radio Kontakt Plus, transmeton Klan Kosova.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com