Dy vjet nga vdekja e Fadil Vokrrit

8:34, 9 Qershor 2020

Sot janë bërë dy vjet prej kur u nda nga jeta ish Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Për nderë të legjendës së futbollit shqiptar, sot do të bëhen homazhe te varri i tij në Arbëri ndërsa nga ora 13:00 Kryeministri Avdullah Hoti dhe Ministrja e Sportit, Vlora Dumoshi do ta zbulojnë bucetën e shtatores fituese që do të ngritet për rë, transmeton Klan Kosova.

Fadil Vokrri ka qenë më meritori për pranimin ndërkombëtar të futbollit të Kosovës.

%d bloggers like this: